Europosłowie PiS interweniują w sprawie profanacji polskich barw i symboli narodowych przez KE

image001.jpg

Europosłowie PiS interweniują w sprawie profanacji polskich barw i symboli narodowych przez KE

 

Z inicjatywy Witolda Waszczykowskiego grupa europosłów PiS-u skierowała dziś interpelację do KE z związku z jej przyzwoleniem na profanowanie barw polskich i symboli narodowych.

“23 września 2020 na fasadzie budynku Komisji Europejskiej w Brukseli zaprezentowano iluminację, w której wykorzystano polskie symbole narodowe. Godło przedstawiono na tęczowym tle, a czerwień zastąpiono kolorami kojarzonymi z aktywistami LGBT” – czytamy w zapytaniu.

Jak zauważają posłowie do PE, zgodnie z artykułem 28 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: “1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu; 2. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony; 3. Godło i barwy Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej”.

W opinii autorów interpelacji zaprezentowana iluminacja stanowi więc profanację polskich barw narodowych, a jej celem jest powielanie fałszywych informacji na temat Polski jako kraju homofobicznego i tzw. stref wolnych od LGBT, które nie istnieją w polskim porządku prawnym.

W związku z powyższym europosłowie pytają KE, kto wyraził zgodę na iluminację fałszywego godła polskiego, dlaczego Komisja kontynuuje fałszywą narrację wobec Polski oraz czy Komisja zamierza przeprosić za profanację polskiego godła narodowego i polskich barw narodowych.

„To kolejna odsłona wojny ideologicznej aktywistów, których funkcjonowanie opiera się na generowaniu i podsycaniu konfliktów. Tego typu środowiska doskonale wiedzą, że w Polsce nie istnieją tzw. strefy wolne od LGBT, a ofiarami agresji padają np. działacze pro-life, nie mniejszości. Agitatorzy spod znaku tęczy nie budują mostów, tylko dzielą społeczeństwo i na tym często budują swoją karierę” – dodał były minister spraw zagranicznych.

„Nie jest jeszcze jasne na tym etapie w jakim stopniu Komisja Europejska była zaangażowana w ten godny pożałowania happening, stąd między innymi moja inicjatywa. Tak czy inaczej, nieustanne ataki ze strony Komisji pod adresem Polski na pewno sprzyjają tego typu działalności” – podsumował europoseł PiS.