Anna Zalewska: Paszport szczepionkowy jest niesprawiedliwy, wyklucza i dyskryminuje.

Dziś, podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, miała miejsce dyskusja na temat aktualnej sytuacji w zakresie wdrażania przepisów dotyczących unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID. W debacie wypowiedziała się eurodeputowana PiS Anna Zalewska.
Była Minister Edukacji Narodowej wskazała, że mimo iż pandemia trwa od półtora roku, sytuacja związana ze szczepieniami nie wygląda najlepiej, a społeczeństwo jest zagrożone kolejną falą epidemii. “Nie mamy lekarstwa na to, żeby leczyć naszych obywateli. Przypominam też o chaosie przy wprowadzaniu szczepionek w poszczególnych krajach członkowskich” – mówiła.

Polska polityk przekazała, że paszport covidowy miał być wartością dodaną, a dalej dzieli, dalej jest niesprawiedliwy i dalej wyklucza. “Dlatego, że mamy za darmo szczepionkę, a nie mamy darmowego testu, darmowej wizyty u lekarza i badania, które będą potwierdzać, że jesteśmy ozdrowieńcami” – podkreśliła. Europosłanka zastanawiała się, w jaki sposób obywatele i właściciele pensjonatów we Włoszech, Grecji, Polsce, czy na Węgrzech, weryfikują aplikację. “Jak zapobiec dużemu, czarnemu rynkowi, który już jest przy aplikowaniu Zielonego Certyfikatu?” – pytała Anna Zalewska.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.