Anna Zalewska interweniuje ws. unijnych działań wobec niewypłacalnych przedsiębiorstw

Eurodeputowana PiS Anna Zalewska skierowała dziś interpelację do Komisji Europejskiej w sprawie jej działań w stosunku do niewypłacalnych przedsiębiorstw.

“15 lutego 2021 roku, podczas konferencji prasowej Eurogroupy, unijny komisarz ds. gospodarczych i finansowych Paolo Gentioloni mówił o wyzwaniach związanych z niewypłacalnością sektora przedsiębiorstw w najbliższych miesiącach i latach. Jaj wyjaśnił, w celu uniknięcia gwałtownego wzrostu liczby niewypłacalnych spółek, ma być przeprowadzona ocena i rozgraniczenie firm na rentowne oraz nierentowne. W przypadku tych drugich mają być zagwarantowane procedury upadłościowe, które umożliwią “uporządkowane wyjście”” – wyjaśnia Zalewska.

Jak zaznacza posłanka do PE, jest to zaskakujące w związku z trwającą epidemią COVID-19 i jej ponownym nasileniem w całej Europie w postaci trzeciej fali. “Mamy przecież do czynienia z wyjątkową sytuacją, gdzie w sposób szczególny należy wspierać ludzi i zadbać o zachowanie miejsc pracy” – zauważa eurodeputowana.

W tym kontekście polska polityk pyta, w jaki sposób i w oparciu o jakie kryteria zostanie wyznaczona konkretna data rozpoczęcia wycofywania środków wsparcia publicznego. Ponadto Zalewska chce wiedzieć kto dokona oceny i rozgraniczenia między firmami rentownymi i nierentownymi, a także co stanie się z podmiotami i zatrudnionymi w nich ludźmi, w wyniku wdrożenia „uporządkowanego wyjścia”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.